Kde se vzala myšlenka...

04.11.2019

... na to začít psát blog a proč zrovna Leaná HR?

Už je to pár let, co jsem poprvé slyšela termín „agilní“. V rámci výběrka na top pozici do vývoje jsem hledala někoho, kdo už měl umět SCRUM, kanban a rozumět agilnímu prostředí. Vůbec jsem tehdy netušila o čem je řeč. Přemýšlela jsem, co přesně má být ta správná esence, kterou hledám.

Od té doby už uteklo pár let. Spojení HR&IT nabralo v manželství s ajťákem úplně jiného významu. Už dávno nejen v práci, ale mnohem víc v soukromí se řada zajímavých a zapálených debat točila a točí kolem softových věcí v IT a naopak těch technických v HR. Téma agility mě natolik chytlo, že jsem se rozhodla i pro několik certifikací.

Ale věřte nevěřte, od té doby se situace v řadě firem zase tak moc nezměnila. Pořád je dost těch, kteří hledají a tápou. Ať už v tom, koho najít nebo jak se agilními stát.

Největší rozdíl vidím hlavně v tom, že termín „agilní“ je dneska všude slyšet. Mnohem víc firem tvrdí, že agilní jsou. Mnohem víc lidí chce v agilních firmách dělat. Mnohem víc jich očekává, že agilní firmy jsou tak nějak víc fajn než ty neagilní.

Už při výběrkách kandidáti řeší, jak moc se jim zdáme být agilní firmou. Kolegové potom, jak moc, nebo jak málo opravdu agilní jsou.

Tak se zrodil nápad vytvořit místo, kde můžete najít informace o agilitě i pro neajťáky.

A proč zrovna Leaná (líná) HR? Protože Lean je agilní a jeho snahou je dělat věci rychleji a líp. Proto, abyste pak mohli mít víc času na lenošení.

Tak ať vám pomáhá a je pořád jen lepší!